U11 Talentcentertræf

De fire talentcentre Nord, Syd, Øst og Vest mødes til et SFS Talenttræf, hvor der spilles indbyrdes kampe.


Dato
: Søndag d. 30-04-2017

Mødetid: Kl. 9.00

Forventet færdig: Kl. 13.00

Mødested: EfB’s klubhus, Gl. Vardevej 88

Afvikling: EfB’s kunstgræsbane ved Gl. Vardevej

Afbud:
Dan Guldager Jensen, 29 93 46 85 eller dg@efb.dk.

Udtagne spillere:

Talentcenter Syd
1. Lucas Iversen – Bramming B
2. Sofus Tranbjerg – Bramming B
3. Rasmus Pedersen – Bramming B
4. Lucas Pedersen – Bramming B
5. Malte Holm – Bramming B
6. Silas Eriksen – Skærbæk
7. Jeppe Vejrup – Skærbæk
8. Niklas Nielsen – Skærbæk
9. Marcel Jensen – Bramming B
10. Christian Peter Bøje Jørgensen – Hviding
11. Mads Petersen – Ribe BK
12. Frederik Munkholm – Ribe BK

Talentcenter Øst
1. Jonas Heide – målmand - Lunderskov Boldklub
2. Max Ravn Poulsen – målmand – Vejen SF
3. Albert Kold - BGIF
4. Romeo Hermansen - BGIF
5. Patrick Kasongo - BGIF
6. Oscar Andersen - BGIF
7. Ahmed Mohammed - BGIF
8. Bastian Andersen - BGIF
9. Phillip Brandt – Brørup GF
10. Andreas Skarvil – Brørup GF
11. Andre Kiel – Lunderskov Boldklub
12. Aldin Jakupovic – Lunderskov Boldklub
13. Isac Sievertsen – Lunderskov Boldklub
14. Jannick Sandor – Vejen SF 

Talentcenter Vest
1. Simon Kjeldsen – Sønderris SK
2. David Olsson – SGI
3. Noah Oliver – Hjerting IF
4. Asger Berg – Hjerting IF
5. Nicolai Blicher – Hjerting IF
6. Magnus Sverre – Hjerting IF
7. Daniel Jensen – Spangsbjerg
8. Noah Terkildsen – Sønderris SK
9. Malthe Terkildsen – Sønderris SK
10. Casper Nielsen – Sønderris SK
11. Jonas Jønsson – Esbjerg fB
12. Marius Jensen – Esbjerg fB
13. Mathias Fries – Esbjerg fB
14. Emel Oberovic – Esbjerg fB
15. Kasper Kaltoft – SGI
16. David Styrmisson – Jerne IF
 

Talentcenter Nord
1. Lasse Poulsen – Blåbjerg
2. Magnus Moesgård – Årre
3. Malthe B. Christensen – Varde If
4. Mads Svane – Varde If
5. Jonas Christensen – Varde If
6. Adin Cehobasic – Varde If
7. Sebastian Bloch – Varde If
8. Benjamin Lauridsen – Varde IF
9. Anton Bonde – HTS
10. Lasse Jessen – HTS
11. Kalle Pedersen – HTS
12. Isak Thawng – Årre
13. Anders Holm – Årre
14. Markus Ramling – Næsbjerg / Nordenskov
15. Kristian Conradsen – Agerbæk
16. Christian Spørring – BK Klitten