Medlemsklubber

Områdeopdeling Nord & Syd

Nord

Syd

Agerbæk SF
Alslev SK
Boldklubben Klitten
Boldklubben Vestkysten
Grimstrup IF
Horne/Tistrup/Sig/Thorstrup
JBS
Kvong IF
Lunde Boldklub
Nordenskov IF
Nr. Nebel IF
Næsbjerg/Rousthøje UI
Outrup Boldklub
Skovlund IF/Ansager IF
Starup IF
Strellev/Lyne GU
Varde IF
Ølgod IF
Årre Boldklub
Bramming Boldklub
Darum IF
Gredstedbro
Hunderup/Sejstrup UG
Jernved IF
Hviding IF
Ribe BK
Skærbæk Ungdoms Boldklub
Vejrup IF
Gørding / Lourup IF

Repræsentant Nord

Repræsentant Syd

John Aasberg
JAasberg@boumatic.com
Svend Kviesgaard
kvie@stofanet.dk
Jens Christian Schulz
agervig-schultz@hotmail.com
Tommy Brodde
klingebrodde@hotmail.com

Talenttræner

Talenttræner

Rasmus Gabelgaard Simon Karkov

 Områdeopdeling Øst & Vest

 Øst

 Vest

Askov / Malt UI
Bramdrupdam GIF
Brørup GF
Bække SF
Føvling Stenderup UI
Harte G & IF
Hejnsvig IF
Holsted FB
Krogager Boldklub
Lunderskov Boldklub
Rødding IF
Vejen SF
Vorbasse Boldklub
Andrup IF
EfB Ungdom
Fanø Boldklub
Hjerting IF
Jerne IF
IF92
Kvaglund IF
Spangsbjerg IF
Sydvestjyllands Efterskole
Sædding/Guldager IF
Sønderris SK
Tarp Boldklub
Tjæreborg IF

 

Repræsentant Øst

Repræsentant Vest

Ole Velo Jensen
olejensen@ole-velo-jensen.dk
Hanne Rosenbæk
rosenbaek@bbsyd.dk
Hans Henrik Sunddal
Mail: hhsunddal@hotmail.com
Poul Tholund
Mail: bager.tholund@bbsyd.dk

Talenttræner

Talenttræner

Jonas Nim Bakkensen Christopher Larsen

Medlemsklubber

Her finder du en oversigt over alle medlemmerne i Sydvestjysk Fodbold Samarbejde. Klik på den enkelte klubs logo, for at komme videre til klubbens hjemmeside.

Agerbæk SF Alslev SK Andrup IF

Boldklubben Klitten Boldklubben
Vestkysten
Bramming Boldklub
Darum IF EfB Ungdom Esbjerg IF92

Gredstedbro
Boldklub
Grimstrup IF Gørding/Lourup IF
Holsted FB Hunderup SUG Hviding IF
Jernved IF Krogager Boldklub Kvaglund IF
Lunderskov Boldklub Nordenskov UIF Næsbjerg/
Roushøje UI
Ribe Boldklub Rødding IF SGI Fodbold
Spangsbjerg IF Starup/Tofterup IF Strellev/Lyne GU
Tarp Boldklub Team Vest
/ Skærbæk
Tjæreborg IF
Vejrup IF Vorbasse Boldklub Ølgod IF

 

 

 

Askov / Malt UI Blåbjerg BK
Brørup GF Bække SF
Fanø Boldklub Føvling/Stenderup UI
Hejnsvig IF Hjerting IF
JBS Jerne IF
Kvong IF Lunde Boldklub
Nr. Nebel IF Outrup Boldklub
Sig/Thorstrup/
Horne/Tistrup
Skovlund / Ansager
Sydvestjyllands
Efterskole
Sønderris SK
Varde IF Vejen SF
Årre Boldklub