banner

DBU Topcenter Varde/Guldager

 

Der trænes halvårligt i Varde og efterfølgende i Guldager.

 

Træningerne foregår hos henholdsvis Varde Idrætscenter og Guldager Idrætscenter.

Se trupperne

U10-spillere
Navn Årgang Klub
Tobias Overdahl Pedersen 2011 Esbjerg fB
Max Skovgaard Bentzen 2011 Esbjerg fB
Magnus Skovgaard Bentzen 2011 Esbjerg fB
Carl Vissing Korsbæk 2011 Esbjerg fB
Noah Dejgaard Christiansen 2011 Esbjerg fB
Noah Aarestrup 2011 Esbjerg fB
Marius Olsen 2011 Esbjerg fB
Frederik Svenstrup 2011 Esbjerg fB
Matti Bergvold 2011 Esbjerg fB
Malthe Mortensen 2011 Hjerting IF
Jacob Uhd Nielsen 2011 Næsbjerg RUI
Tobias Lykke 2011 Spangsbjerg IF
Oliver Sällberg 2011 Spangsbjerg IF
Nikolai Kjær 2011 Spangsbjerg IF
Elliot Hansen 2011 Sønderris SK
August Termansen 2011 Sønderris SK
William Drachmann 2011 Sønderris SK
Christian Popp 2011 Sønderris SK
Karl Gammelgaard Jessen 2011 Varde IF
Emil Ibsen Krab 2011 Varde IF
Liam Lindgaard Lauridsen 2011 Varde IF
U11-spillere
Navn Årgang Klub
Casper Ladefoged 2010 Agerbæk SF
Jacob Kjærsgaard 2010 Alslev SK
Oskar Borko 2010 Esbjerg fB
Rasmus Storkholm 2010 Esbjerg fB
Noah Gehlert 2010 Esbjerg fB
Benjamin Riber 2010 Esbjerg IF 92
Mohammed Yousef 2010 Esbjerg IF 92
Stig Petz 2010 Esbjerg IF 92
Luca Poulsen 2010 HTS
Mads Søndergård 2010 Næsbjerg RUI
Malthe Lindberg 2010 Næsbjerg RUI
William Husted 2010 Tjæreborg IF
Andreas Josephsen 2010 Varde IF
Victor Plauborg 2010 Varde IF
William Nissen 2010 Varde IF
Benjamin Bubalo 2010 Varde IF
Oskar Jørgensen 2010 Varde IF
Oliver Fugleberg 2010 Varde IF
U12-spillere
Navn Årgang Klub
Steven Houng 2009 Agerbæk SF
Villads Leveaux Jepsen 2009 Esbjerg fB
Magnus Leslie Lund 2009 Esbjerg fB
Magnus Lund Potter 2009 Esbjerg fB
Oliver Rolund Lykke 2009 Esbjerg fB
Yaser Abbas 2009 Esbjerg fB
Kenan Omerovic 2009 Esbjerg fB
Sebastian Bergmann 2009 Hjerting IF
Mathias Bergmann 2009 SGI
Kristian Olsen 2009 SGI
Jakob Zwinge 2009 SGI
Benjamin Gadegaard Jensen 2009 Spangsbjerg IF
Malthe Friis 2009 Spangsbjerg IF
Magnus Lilleør 2009 Spangsbjerg IF
Anton Hvistendahl 2009 Sønderris SK
Daniel Ørskov Larsen 2009 Sønderris SK
Christoffer Mortensen 2009 Sønderris SK
Mads Lauridsen 2009 Tarp B
Hjalte Thomsen 2009 Tjæreborg IF
Lasse Juul Jørgensen 2009 Tjæreborg IF
Luka Jørgensen 2009 Varde IF
Carl Falther Lund 2009 Varde IF
Bertram Morgenstjærne 2009 Varde IF

Trænerstab

Dan Guldager

Dan Guldager

Fodboldfaglig
Simon Karkov

Simon Karkov

U12-træner
Daniel Pedersen

Daniel Pedersen

U12-træner
Steffan Kikkenborg

Steffan Kikkenborg

U12-træner
Mathias Paulsen

Mathias Paulsen

U11-træner
Daniel Kristiansen

Daniel Kristiansen

U11-træner
Fred Foud

Fred Foud

U11-træner
Christian Nielsen

Christian Nielsen

U10-træner
Lars Kruchov

Lars Kruchov

U10-træner
Frank Lundbeck

Frank Lundbeck

Målmandstræner
SYDVESTJYSK FODBOLD SAMARBEJDE

SYDVESTJYSK FODBOLD SAMARBEJDE

OPLEV EFB

OPLEV EFB

FØLG PÅ FACEBOOK

FØLG PÅ FACEBOOK

Følg EfB på de sociale medier